Kilka porad - o wizycie u stomatologa - Stomatologiczny

Klinika stomatologiczna Bytom

Doświadczony stomatolog

Każdy dentysta posiada dobre wykształcenie stomatologiczne. Musi on odbyć odpowiednie studia, a poza tym praktyki stomatologiczne podczas których będzie mógł zobaczyć, w jaki sposób wygląda w praktyce leczenie zębów. W ten sposób

Kilka porad - o wizycie u stomatologa - Stomatologiczny Klinika stomatologiczna Bytom
przyszły stomatolog nabiera odpowiedniej wprawy i doświadczenia, które będą mu potrzebne w przyszłości. Trzeba przecież pamiętać, że do stomatologa będą trafiać bardzo różne osoby, które będą posiadały różne problemy z zębami. Ich leczenie będzie ułatwione dzięki dostępowi do nowoczesnych narzędzi stomatologicznych. Tego rodzaju narzędzia mogą być zamawiane przez osoby odpowiedzialne za konkretne gabinety stomatologiczne i przygotowywane przez nie do użytku.

Nowoczesne leczenie stomatologiczne charakteryzuje się tym, że stwarza pacjentowi dostęp do najnowszych metod leczenia. Dzięki temu jego leczenie przebiega o wiele szybciej, a jednocześnie mogą być obniżane jego koszty. Również stomatologom zależy na tym, aby oferowane przez nich usługi były dostępne w miarę przystępnych cenach. Wiedzą oni bowiem, że gabinetów stomatologicznych jest bardzo dużo, dlatego pacjenci niezadowoleni z ich oferty w bardzo szybki sposób znajdą dla siebie innego dentystę. Poza tym dobre leczenie stomatologiczne daje dostęp do specjalistycznego leczenia, które jest wykonywane na fundusz lub dostępne w dobrych cenach. Dzięki temu wszystkie osoby potrzebujące pomocy będzie stać na opłacenie dobrego stomatologa.


Jakie są powikłania po leczeniu kanałowym

Leczenie kanałowe jest zawsze leczeniem warunkowym i nigdy nie ma 100% pewności, że się powiedzie. Ze względu jednak na fakt, iż jest to często jedyna metoda uchronienia zęba przed usunięciem, warto podjąć ryzyko.

Powikłania mogą wystąpić zarówno podczas leczenia, jak i jakiś czas po jego przeprowadzeniu. Do tych występujących w trakcie leczenia zaliczamy:

brak możliwości opracowania kanału w całości ze względu na zmniejszenie jego światła wskutek zwapnienia
perforację (przedziurawienia) ściany kanału
złamanie narzędzia w kanale podczas jego opracowywania lub wypełniania
ukruszenie korony zęba
wystąpienie dolegliwości bólowych, obrzęku, a nawet ropnia
przepchnięcie materiału wypełniającego kanał poza wierzchołek korzenia, co może powodować przejściowe dolegliwości bólowe
przepchnięcie płynu do płukania kanałów poza wierzchołek zęba, co może wymagać leczenia za pomocą antybiotyku.
Powikłaniami mogącymi pojawić się nawet jakiś czas po wypełnieniu kanałów są:

dolegliwości bólowe spowodowane na przykład materiałem przepchniętym do wnętrza zatoki szczękowej
brak zagojenia się zmian okołowierzchołkowych.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Leczenie_kana%C5%82owe#Powik.C5.82ania


Leczenie kanałowe zębów u dzieci

Dentyści starają się wykonywać u dzieci przede wszystkim leczenie zwykłe, które jest dla nich mniej uciążliwe. Jednak zdarzają się takie sytuacje, że przeprowadzenie leczenia zwykłego nie wystarcza do pełnego wyleczenia zęba. Wówczas dentyści podejmują się wykonania u dzieci leczenia kanałowego. Staje się ono niezbędne w momencie stwierdzenia, że u dziecka wystąpiła głęboka próchnica, która doszła aż do korzenia zębowego. W takiej sytuacji korzeń zębowy musi zostać dokładnie oczyszczony z próchnicy i zatruty odpowiednim środkiem leczniczym, który będzie wprowadzany stopniowo w głąb kanału zębowego. Dzięki temu cały kanał zębowy zostanie dokładnie oczyszczony, a dziecku zostanie założone wypełnienie tymczasowe.

Dentyści starają się do końca o uratowanie zębów swoich najmłodszych pacjentów przed ich wyrwaniem, dlatego często wykonują u dzieci nie tylko leczenie zwykłe, ale też kanałowe. Jednak zdarza się, że jednego z zębów, który został zaatakowany przez głęboką próchnicę nie udaje się uratować, a wówczas trzeba go usunąć po to, żeby nie sprawiał dziecku bólu i nie powodował przenoszenia się próchnicy na inne zęby czy jakiegoś stanu zapalnego powstającego w swoim obrębie. Sam zabieg usuwania zębów u dzieci przeprowadzany jest pod znieczuleniem po to, żeby dziecko mogło spokojnie przejść przez całą procedurę wyrywania zęba. Tylko taka ekstrakcja zęba będzie mogła być bezpieczna, oprócz tego czasami wykonywane jest jeszcze zdjęcie zęba, który ma zostać usunięty.